O Limud

Zaczęło się ponad 30 lat temu w Wielkiej Brytanii. Pomysł był prosty – członkom społeczności żydowskiej zaoferowano intensywny cykl warsztatów, seminariów i wykładów. Kilka dni, dziesiątki możliwości poszerzania wiedzy z dosłownie każdej dziedziny życia żydowskiego. Rola prowadzących przypadła… samym uczestnikom. Witajcie w rodzinie Limud! Dziś idea, w ramach której nauczyciele stają się uczniami, a uczniowie nauczycielami, gromadzi tysiące ludzi na całym świecie.

 

Ósma polska edycja Limudu nie będzie odbiegać od sprawdzonej formuły. Prawie o każdej porze dnia i nocy uczestnicy będą mogli wybierać z naszego bogatego menu.

 

Tematem tegorocznego Limudu jest „odpowiedzialność”. Żyjemy obecnie w czasach, w których musimy przypomnieć sobie jego znaczenie słowa „odpowiedzialność”, a może nawet zdefiniować je na nowo. Co to znaczy być odpowiedzialnym w dzisiejszym świecie? Za co jesteśmy i być powinniśmy odpowiedzialni? Jak tę odpowiedzialność okazywać i wdrażać w życie? Czy bycie Żydem bardziej zobowiązuje nas do odpowiedzialności za świat? Jak możemy i mamy być odpowiedzialni za naszą społeczność? Temat ten jest też zaproszeniem do podjęcia dyskusji na bardzo wiele etycznych zagadnień.

Wykłady, warsztaty, dyskusje i debaty, studiowanie tekstów i pokazy filmowe… Nie zabraknie spotkań z wybitnymi autorami i znawcami tematu.

 

Limud Keszet Polska rusza już za chwilę… Zapraszamy.

Rysunek1LimudPlakat2009  LimudPlakat_2010Limud_Plakat_2011  Limud_Plakat_2012Limud_Plakat_2013 Limud_Plakat_2014Limud_2016_Plakat_Maly